FIBRE Non-Slip Matting - Umbra Grey F.423.1122.UG
Non-Slip Matting
Designed to work perfectly with Blum drawer systems.
The Benefits
• The drawer matting is pre-cut to size to suit your Blum drawer
• The textile structure produces a very high anti-slip factor
• Easy to remove and wipe clean
What's Included
1 x Sheet of matting depending on the prefered size configuration chosen
Product Specifications
Depth 450mm Width 300mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 222mm
Depth 450mm Width 300mm Tandembox
Actual Depth 423mm
Actual Width 180mm
Depth 450mm Width 350mm Tandembox Only
Actual Depth 423mm
Actual Width 230mm
Depth 450mm Width 400mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 322mm
Depth 450mm Width 400mm Tandembox
Actual Depth 423mm
Actual Width 280mm
Depth 450mm Width 450mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 372mm
Depth 450mm Width 450mm Tandembox
Actual Depth 423mm
Actual Width 330mm
Depth 450mm Width 500mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 422mm
Depth 450mm Width 500mm Tandembox
Actual Depth 423mm
Actual Width 380mm
Depth 450mm Width 550mm Tandembox only
Actual Depth 423mm
Actual Width 430mm
Depth 450mm 600mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 522mm
Depth 450mm Width 600mm Tandembox
Actual Depth 423mm
Actual Width 480mm
Depth 450mm Width 800mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 722mm
Depth 450mm Width 800mm Tandembox
Actual Depth 423mm
Actual Width 680mm
Depth 450mm Width 900mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 822mm
Depth 450mm Width 900mm Tandembox
Actual Depth 423mm
Actual Width 780mm
Depth 450mm Width 1000mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 922mm
Depth 450mm Width 1000mm Tandembox
Actual Depth 423mm
Actual Width 880mm
Select Drawer Depth
Select Ex. Cab Width
Select For Use With
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Non-Slip Matting
The Benefits
What's Included
Product Specifications
Actual Depth 423mm
Actual Width 222mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 180mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 230mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 322mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 280mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 372mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 330mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 422mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 380mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 430mm
Depth 450mm 600mm Legrabox
Actual Depth 423mm
Actual Width 522mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 480mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 722mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 680mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 822mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 780mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 922mm
Actual Depth 423mm
Actual Width 880mm